Genel Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

 

KİRALAMA SÜRESİ

En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde 3 saate kadar her saat için günlük ücretin 1/3’ i 3 saatten sonra günlük ücretin tamamı alınır. Haftalık kira süresi 7 gün olup, aylık kira talebi halinde bir ay 30 gün olarak hesaplanır.

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR

Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 (342) 339 61 10 no'lu telefondan Euro rent a car Rezervasyon Merkezimizi arayabilirsiniz.

TEK YÖN KİRALAMA

Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kiralama süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi arayabilirsiniz.

ARAÇ TESLİM ALMA - ARAÇ BIRAKMA

24 saat Havalimanı araç teslim ve araç bırakma hizmeti vermekteyiz.Şehir Merkezi ofisimiz 08:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

HAVA LİMANLARI HİZMET ÜCRETİ

24 Saat kesintisiz hizmet veren Euro rent a car Hava Limanı teslimatlarında teslim ücreti almamaktadır..

SÜRÜCÜ BELGESİ - KULLANIM YAŞI

En az 23 yaşını doldurmuş 3 yıllık gecerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir. Orta sekment (focus fluence jetta) ise en az 25 yaş yaşını doldurmuş olma mecburiyeti vardır.

İLAVE SÜRÜCÜ

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik kredi kartı ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olmaktadır. Ek sürücü hizmeti detaylı bilgilerini kiralama ofisimizden alabilirsiniz.

FİYATLARA DAHİL OLAN - OLMAYAN HUSUSLAR

Fiyatlara araçların araç gurubuna göre Euro rent a car tarafından belirlenen kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri kasko) dahildir. Yakıt, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezaları, tek yön ücreti, bebek koltuğu gibi ekstra talepler fiyatlara dahil değildir.

GÜVENCE

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır.Euro rent a car bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinizde ve/ veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır. Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofisimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofisimizden alabilirsiniz.

Muafiyetli Hasar Sigortası (CDW) :

Aracın hasarı ile ilgili bir güvencedir. (Kaskonun limitleri dahilinde karşılanır.)

Muafiyetli Hasar Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarların 3000 TL’ lik kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik-cam-far vb) hasarları kapsamaz.

Hırsızlık Sigortası (TP):

Hırsızlık sigortası aracın çalınması durumunda resmi makamlarca istenen evrakların tamamının temin edilmesi durumunda kaskonun limitleri dahilinde karşılanır. Araç 30 gün içinde bulunamazsa kiracı 30 günlük kira bedelini “iş kaybı tazminatı“olarak ödemekle yükümlüdür.

İhtiyari Mali Mesuliyet Güvenceleri (LI- SLI) :

3. Şahıslara verilen zararları kapsayan güvencelerdir. (Kaskonun limitleri dahilinde karşılanır.) Ferdi Kaza Sigortası(PAI) :

Sürücü ve araç içindeki kişileri sigorta limitleri dahilinde güvence altına alan bir sigortadır. Araçta bulunan koltuk sayısı baz alınarak hesaplanmaktadır. (Kaskonun limitleri dahilinde karşılanır.)

ÖDEME - DEPOZİT

Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında American Express ,Visa, Master Card (veya bilinen diğer kredi kartlarından biri) ile tahsil edilir. İbraz edilen kartın hamilinin kiralama başlangıcında ofiste olması ve kira anlaşmasını imzalaması zorunludur. Kart sahibi olmadan kartla ilgili herhangi bir işlem yapılmaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ekr olarak, kiralanacak araç grubuna göre 1000 TL arasında, depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılabilir. Bu sebeple kartın yukarıdaki miktarlarda (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir.Depozit olarak tahsil ya da bloke edilen tutar, kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecek, blokaj kaldırılacaktır.

EURO RENT A CAR FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

TRAFİK CEZALARI

Türkiye'deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120 km. , şehirlerarası yollarda 90 km. ve şehir içinde ise 50-70 km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Euro rent a car'a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.

EURO RENT A CAR